Ana Sayfa / Hizmetler / Benzer Marka Takibi

Benzer Marka Takibi

Markanızı Hukuken Korumanın Tek Yolu Marka Tescilidir Fakat Marka Koruması İçin Tescil Tek Başına Yeterli Değildir.

Tescilli Markalar Tescil Edildikleri Sınıflarda Aynı Veya Benzer Markalara Karşı Doğrudan TPE Tarafından Korunmaktadırlar Fakat Benzerlik Kavramı Herkese Göre Değişken Bir Kavramdır TPE Uzmanlarının Kendi Yorumları Uyarınca Benzer Görmedikleri Bir Marka Özellikle Tüketiciler Nezdinde Markanıza Benzer Görülebilir.

Ayrıca markalar ancak tescil alındıkları sınıflarda koruma sağlamaktadırlar dolayısıyla farklı ama benzer/yan sınıflarda yapılan marka müracaatları tescile uygun görülerek yayına çıkartılmaktadırlar.

Marka Sahibi Benzer/Taklit Markalara Marka Bülteni/Yayını Sırasında İtiraz Etmez İse Benzer/Taklit Marka TPE Tarafından Tescil Edilir.

Her ay yayınlanan ve içersinde binlerce marka bulunan marka bültenlerinin firmamız bünyesinde konusunda uzman ve teknik donanımı olan marka vekillerince takip edilmesi tam bir koruma için büyük önem taşımaktadır.

teknopatent.com Eti Mah. Birecik Sok. Gazi İş Merkezi No: 1 K: 5 D: 59 Maltepe Çankaya Ankara • Tel: 0(312) 911 24 24 • Faks: 0(312) 911 24 22

• www.teknopatent.com • info@teknopatent.com