Ana Sayfa / Hizmetler / Marka Tanımı ve Tescili

Marka Tanımı ve Tescili

Ekonomik Anlamda Marka;

Bir Ürün, isim, logo, ambalaj gibi tüm unsurları barındırmasına rağmen, gerçekte henüz markaya sahip değildir Çünkü; İsimler, logolar, ambalajlar markanın maddesel damgalarıdır. Henüz geçmişi ve sadık tüketicileri olmayan ürünlerin maddesel damgaları içi boş ve anlamdan yoksundur.

Maddesel damgalar, müşteri memnuniyeti, reklamlar, tanıtımlar ve zamanla doldurarak Markaya dönüşür.

Hukuki Anlamda Marka;

Türk Ticaret Kanunu Ve Markalar Hukukunda Düzenlenmiş Olup Genel Olarak Marka; bir teşebbüsün mal veya hizmetlerini diğer teşebbüslerin mal veya hizmetlerinden ayırt etmeyi sağlaması koşuluyla, kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ve çoğaltılabilen her türlü işaret olarak ifade edilir.

Marka Tescil;

Markanız en değerli sermayenizdir ve markanın tarafınıza ait olduğunu kanıtlamanın tek yolu marka tescilidir.

Kendi markanızı kullanırken hukuk karşısında taklit marka kullanan durumuna düşmemek için markanızı mutlaka tescil ettiriniz.

TeknoPatent “Markanın En Değerli Sermayeniz” olduğu bilinciyle marka patent vekilleri, danışmanları ve hukukçularıyla marka tescil hizmeti vermektedir.

teknopatent.com Eti Mah. Birecik Sok. Gazi İş Merkezi No: 1 K: 5 D: 59 Maltepe Çankaya Ankara • Tel: 0(312) 911 24 24 • Faks: 0(312) 911 24 22

• www.teknopatent.com • info@teknopatent.com